JĀSARUNĀJAS UN JĀIEKLAUSĀS

27. februārī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu Latgales apakškomisija rīkoja izbraukuma sēdi Rēzeknē, apmeklējot Rēzeknes pamatskolu – attīstības centru.

Plānotā sēde izvērtās par viedokļu apmaiņu. No apakškomisijas locekļiem bija ieradušies divi — pats komisijas vadītājs Edmunds Teirumnieks un Mārtiņš Bondars, kuriem pēc nepilnas stundas pievienojās vēl divi komisijas locekļi — Aldis Adamovičs un Janīna Kursīte. Respektīvi, kvoruma, kas nepieciešams, lai pieņemtu kādu lēmumu, nebija.

Rēzeknes pamatskolā – attīstības centrā deputāti kopā ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Rēzeknes un vairāku citu Latgales reģiona pašvaldību izglītības pārvalžu pārstāvjiem, kā arī pamatskolas audzēkņu vecākiem diskutēja par iekļaujošas izglītības attīstību un speciālās izglītības reformu.

“Šobrīd puses viena otrā pietiekami neieklausās, un tas var kavēt veiksmīgu iekļaujošās izglītības attīstību,” rezumējot divu stundu garo sarunu, sacīja E. Teirumnieks, uzsverot, ka apakškomisija turpmāk pārrunātajiem jautājumiem pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Viņš atzina, ka sarunas laikā atklāto tēmu loks izrādījies daudz plašāks, nekā domājis. “Personīgi es neesmu radis atbildi, kā efektīvi ieviest iekļaujošo izglītību kopējā izglītības sistēmā,” viņš sacīja, norādot, ka vēlas, lai diskusiju rezultātā Ministru kabineta noteikumos, kas attiecas uz iekļaujošo izglītību, “varētu ielikt jēgpilnas lietas”.

“Lai veicinātu iekļaujošās izglītības veiksmīgu attīstību un stiprinātu izglītības sistēmu kopumā, būtiski ir uzlabot komunikāciju starp atbildīgo ministriju, pašvaldību izglītības pārvaldēm un skolēnu vecākiem. Apmeklējot Latgales reģionu, redzam neskaidrības saistībā ar speciālās izglītības reformu, ko būtu iespējams risināt savstarpējā dialogā,” uzsver Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas priekšsēdētājs Edmunds Teirumnieks.

Jāpiebilst, ka ļoti emocionālas bija vecāku uzrunas, kuriem patiesi rūp viņu bērnu nākotnes iespējas mācīties Rēzeknes pamatskolā – attīstības centrā.

Pēc tikšanās skolā Latgales apakškomisijas deputāti apmeklēja Valsts robežsardzes koledžu, kur tikās ar koledžas pārstāvjiem, lai spriestu par tās turpmākajiem attīstības plāniem, kā arī viesojās Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienestā.

Aleksandra ELKSNE-PAVLOVSKA

JĀSARUNĀJAS UN JĀIEKLAUSĀS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *