Projektu nedēļa “Es. Ģimene. Latvija.”

 

Otrdiena, 5.maijs. Katra klase projektu nedēļas laikā, kura skolā norisinās no šī gada 5.maija līdz 8.maijam, pēta un īsteno ļoti dažādas idejas, bet visas tās ir par LIELO  IDEJU ar nosaukumu „Es. Ģimene. Latvija” . Ieskatam par to, ko šonedēļ darīsim – 1.1.a klases skolēni gatavos darbiņus tēmai  – „Es – daļa no Latvijas”, 1.1.bun 1.2.b klase pētīs savas ģimenes tradīcijas,  1.2.a klase izzinās visu, kas saistās ar dzimto novadu – „Mazs bij` tēva novadiņis”,  2.a klases skolēni izvēlējās tēmu „Mana ģimene un mājas”,  apvienotās klases, 2.b un 3.b, skolēni darbosies radoši,  gatavojot prezentāciju par sevi, savu ģimeni un savu valsti, 3.a klases skolēni praktiski un radoši ievāks informāciju un apkopos to projektā „Es. Ģimene. Latvija” un sākumskolas vecākās klases skolēni pilnveidos savas zināšanas, darbojoties pie projekta „Es –  daļa no Latvijas”.

Trešdiena, 6.maijs. Pirmsskolas grupiņās notiek projektu nedēļa “Es. Ģimene. Latvija” gan bērniem, kuri apmeklē iestādi, gan tiem, kuri laiku pavada mājās kopā ar vecākiem.

Projektu nedēļa iesākās ar Baltā galdauta svētkiem 4. Maijā. Bērni kopā ar vecākiem  meklēja, rakstīja receptes, gatavoja ēdienus, kurus noformēja atbilstoši Latvijas karoga krāsās, aktīvi fotografējās, iesūtīja foto savām skolotājām. Tā tapa grupiņā “Saulīte” recepšu grāmata, kuru var apskatīt skolas mājas lapā (Pirmsskolas izglītība. Tēmu apguve attālināto mācību laikā).

Visu šo nedēļu bērni mājās kopā ar vecākiem pēta Latviju, tās dabu, iet pastaigās, brīnās par skaisto pavasari, pilda dažādus uzdevumus, kurus skolotāja ir iesūtījusi. Kad tiks atsūtītas fotogrāfijas ar uzdevumu pildīšanu, taps grāmatiņa “Mana Latvija”. Bērni, kuri apmeklē iestādi, arī aktīvi darbojas ik dienas veicot jaunus uzdevumus (aplicē, zīmē, veido, darbojas, skatās video materiālus, latviešu multfilmas), papildinot savas zināšanas par Latviju.

Ceturtdiena, 7.maijs. IP 21015911 un IP21015921 klašu skolēni visu nedēļu aktīvi darbosies projektā “Es. Ģimene. Latvija.” Ir ieplānotas daudzpusīgas aktivitātes, kas sekmēs izvirzīto mērķu sasniegšanu – skolēna izpratni par piederību savai ģimenei un savai valstij, vēlmi izzināt savas ģimenes dzimtas koku, tradīcijas, mīļākos ēdienus, jaukākās atpūtas vietas, iepazīt dzimtās puses ievērojamākos dabas un vēstures objektus.
Šonedēļ mūsu bērni skatīsies animācijas filmas “Vai tu zini, Latvija?”, “Ezis un viņa draugi iepazīst Latviju”, videostundas ar Tutu par Latvijas karogu un par galvaspilsētu Rīgu, radoši darbosies, kopā ar vecākiem darinot no attēliem un fotogrāfijām kolāžas “Mana ģimene” un “ Mana dzimtā puse” , aplikāciju “Mūsu rociņas”, veidos no pienenēm senās latvju zīmes, gatavos kopā ar māmiņu ģimenes tradicionālos ēdienus, zīmēs, krāsos, fotografēs. Viss projekta darbs tiks atspoguļots kopējā prezentācijā.

Piektdiena, 8.maijs. Video, audio, foto prezentāciju, veidošana. 

9.a klase. Es. Skola. Latvija.

8.a klase. Manas ģimenes tradīcijas.

6.b-7.b. klase. Es un mana ģimene.

5.a klase. Es. Gimene. Latvija.

4.B, 4.C, 5.B.klases. Es. Ģimene. Latvija.

3 a klase . Es. Ģimene. Latvija.

Projektu nedēļa 2.-3.b klases

T.Augustāns. 9.2.C.b – VIĻAKA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *