Izvēlne Aizvērt

Mēnesis: 2022. gada aprīlis

Dodamies laimi meklēt!

Kas tad īsti ir laime? Kāda tā izskatās – sarkana, dzeltena, bet varbūt zaļa? Kur ikdienā laimīti varam sameklēt? Uz šiem un citiem jautājumiem 26.aprīlī 7.b, 7.bB, 5.b, 7.aB, 6.aB un 6.aC skolēni kopā ar savām audzinātājām  devās rast atbildes. Ideāla vieta šī uzdevuma veikšanai ir Laimes muzejs, kas atrodas Indrā, Krāslavas novadā.

Varbūt neticēsiet, bet laime slēpjas katrā mūsu ikdienas solī. Par to arī varēja pārliecināties muzejā, kur interaktīvā ekspozīcija atvēra pozitīvās emocijas, iedvesmoja un palīdzēja apzināties, ka laime nav tikai materiālas lietas.

Muzeja apmeklējuma laikā skolēni piedalījās dažādās darbnīcās. Viena no iespaidīgākajām bija savas laimes maisiņa veidošana. Kas to varēja iedomāties, ka dažādām zālītēm un augiem ir spēcīga pozitīva ietekme uz mūsu labsajūtu! Skolēniem bija iespēja piepildīt savus maisiņus ar dažādiem augiem. Tā nu tapa laimes maisiņi ne tikai sev, bet arī vecākiem, māsām, brāļiem un vecvecākiem.

“Trauki plīst uz laimi!” Par šī teiciena patiesumu varēja pārliecināties arī muzejā. Skolēni izvēlējās kādu no traukiem, kas tad uz to laimi arī tika sasists!  Ne tikai trauki, bet arī ļoti vecas naglas var izmantot, meklējot laimi. Skolēniem bija iespēja izvēlēties savu naglu un iesist to dēlī, jo, kā tika teikts – “tas uz laimi!”

Tika rasta arī atbilde uz jautājumu: “Kādā krāsā ir laime?” Izrādās – tā var būt visās iespējamajās krāsās. Skolēni izmēģināja laimi saskatīt, uzvelkot dažādu krāsu brilles. Savu briļļu krāsu tad varēja sameklēt arī uz sienas, kur tā no augšas kā krāšņs varavīksnes stars spīdēja līdz pat grīdai. Var teikt, ka skolēni bija krāsu dušā!

Kāds skats pavērās no muzeja torņa! Ak, cik tas bija skaisti! Cik tālu varēja redzēt!

Pēc muzeja apmeklējuma visi devās ieturēt kārtīgu maltīti! Bija iespēja degustēt pankūkas ar dažādiem ievārījumiem un tēju. Kad visi bija paēduši, bija laiks doties mājās. Pa ceļam skolēni vēl paspēja apmeklēt mistisko, salām bagātāko ezeru – Ežezeru!

Ekskursija tiešām izdevās! Tāpēc skolēni un audzinātājas pavisam droši var teikt, ka – laime ir mūsu katrā ikdienas solī! Lai izdodas mums katram to saprast!

7.a klases skolēni apmeklē Latgales Sporta suņu skolu

Rēzeknes pamatskolas-attīstības centra 7.a klases skolēni klases stundas ietvaros  – 2022.gada 22.aprīlī apmeklēja Latgales Sporta suņu skolu un iepazinās ar šarmantu dobermaņu sugas pārstāvi vārda Nika un viņas treneri un īpašnieci Nataļju Zuiču.

Nodarbības laikā izglītojamie iepazinās ar suņu trenēšanas pamatprincipiem, drosmīgākajiem skolēniem bija iespēja patstāvīgi iziet trasi kopā ar suņu meiteni Niku un kopā ar viņu uzspēlēt futbolu. Noslēgumā skolēni kopā ar Niku piedalījās fotosesijā, lai šis pasākums visiem paliktu ilgstoši atmiņā.

7.a klases skolēni saka paldies N.Zuičai un Nikai par laipno uzņemšanu un par iespēju lietderīgi un interesanti pavadīt laiku.

                                                                        RPAC 7.a klases audzinātāja K. Sjatkina

Lieldienu izskaņā!