Latvijas skolas soma

Z/s “Kotiņi”

7.oktobrī IP 21015911/21 klašu skolēni devās uz Viļakas novadu mācību ekskursijā uz Z/s “Kotiņi”, par kuru esam pateicīgi projektam “Skolas soma”. Skolēni apskatīja restaurētās Rekovas senās dzirnavas. Šajās telpās bija iespēja degustēt daudzveidīgus ēdienus, kas pagatavoti pēc mūsu senču tradicionālajām receptēm no saviem lauksaimniecības produktiem, izmantojot pākšaugu miltus, pērļu grūbas, paštaisītu eļļu. Tepat arī aplūkojām bagātīgo zemnieku saimniecības ražojumu klāstu un nopirkām dažādus graudu un pākšaugu putraimus un miltus.

Zemnieku saimniecībā  “Kotiņi” uzzinājām visu grauda ceļu līdz maizes klaipam, iepazināmies ar grandiozo ražotni, redzējām, kā tiek uzglabāti lielie miltu krājumi, apskatījām  moderno lauksaimniecības tehnikas  autoparku un veco dzirnakmeņu kolekciju. Ekskursija bija ļoti izzinoša un jauka.

“Atklāj ģitāru!”

Koncerta pirmajā daļā bija dzirdami virtuozi paraugdemonstrējumi ģitārasspēlē, kā arī skolēni tika iepazīstināti ar daudz neredzētām un modernām metodēm kā spēlēt ģitāru. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus. Koncertā varēja dzirdēt akadēmiskā, populārā, džeza, roka un citus mūzikas stilus. Ģitārists JānisBērzinš spēlēja uz akustiskās, elektriskās, klasiskās un basaģitāras, kā arī bija daudzi efektu pedāļi un skaņas pastiprinātāji. Tika demonstrēti arī vairāki triki, kā, piemēram, divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņu ierakstīšana cilpās un ģitāras izmantošana kā perkusiju instrumentu. Otrajā daļā skolēniem bija iespēja tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu (efektu pedāļi, pastiprinātāji) un bija iespēja tās izmēģināt pašiem. Izglītojošā koncerta otrajā daļā skolēni kopā ar Jāni uzspēlēja, uzklausīja pamācības un iedrošinājumus.

“Māla pikuča piedzīvojumi”

2020.gada 7.oktobrī 1.b. un 2.b.klašu skolēni apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeja pedagoģisko programmu “Māla pikuča piedzīvojumi”. Muzejā mūs laipni sagaidīja pedagoģiskās programmas skolotājs. Nodarbība sākās ar ekskursiju, kurā skolotājs iepazīstināja skolēnus ar arheoloģiskiem izrakumiem un mūsdienu trauku izstādi no māla. Bērni bija sajūsmā, kad viņiem bija dota iespēja pasvilpot ar māla svilpēm. Pēc tam mēs devāmies uz klasi un uzzīmējam katrs savu sapņu podu, kuru pēc tam uztaisījām ar speciālu datora programmu. Visi gribēja pamēģināt, bet laiks bija ierobežots. Beigās bērniem bija dota iespēja pašiem izveidot savu krūzi vai podu no māla. Visus darbus mēs paņēmam līdzi. Nodarbība bija interesanta un pamācoša. Paldies muzeja darbiniekiem par atsaucību un ieguldīto darbu.

Ar Latvijas skolas somu iepazīstot Ludzu!

6.oktobrī  „Latvijas skolas somas” ietvaros 1.1.a un 2.a klases skolēni devās mācību  ekskursijā uz Ludzu. Ludzas Novadpētniecības muzejā skolēni apmeklēja muzejpedagoģisko programmu „Meža putni”.  Programmas laikā skolēni iepazinās  ar Latvijas meža putniem un to dzīvesveidu, veidoja priekšstatu par meža putniem:  nometniekiem un gājputniem,  viņu  ligzdošanas vietām un barības avotiem, ar  interesi klausījās par putnu novērošanu un pētīšanu. Bija iespēja pētīt putnu izbāžņus. Tas bija lielisks veids kā audzināt mīlestību pret putniem. Ekskursijas turpinājumā  gida pavadībā devās izzināt visu par un ap Ludzas pilskalnu.

Paldies „Latvijas skolas soma”!

Latvijas skolas soma “Andrupenes lauku sētā”

,,Andrupenes lauku sētā” var iepazīties ar simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, ar dažādiem  darbarīkiem un sadzīves priekšmetiem. Skolēni ar interesi klausās lauku sētas saimnieci- muzeja vadītāju Skaidrīti Pauliņu, vēro veco ēku jumtus no niedrēm un skaidām, no māla veido ,,laimes pogas’’, gatavo un nobauda Latgales kulinārā mantojuma “brīnumu”- kļockas, māla traukos degustē zupu, cienās ar pašcepto maizīti un pašgatavoto sviestu. Pēc sātīgā ēdiena skolēni var doties pastaigā pa purva taku,  kāpt pa stāvām koka kāpnēm, izjust dabas burvību, pētīt sūnas un ķērpjus.

25.septembrī 5.aB, 5C, 6.aB, 3.b, 4.b  klases skolēni

14.oktobrī 1.2.a, 4.a. klases skolēni

13.oktobrī RPAC 1.a/2.a klases skolēni

 

“Māla pikuča piedzīvojumi’’

10.decembrī 4.B/5.B klases skolēni  apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur ,,Latvijas skolas somas” ietvaros iepazinās ar virtuālo spēli ,,Māla pikuča piedzīvojumi’’.
Skolēni izzināja, kā māls pārvēršas podos un  svečturos, nostiprināja  zināšanas par Latgales keramikas daudzveidību.  Bija iespēja pašiem no māla izveidot  ezīšus . Paštaisītos darbus, skolēni varēja paņemt uz mājām.

Rēzeknes pamatskolas-attīstības centra skolotāja Vija Škrjaba

 

9.a un 9.b klašu skolēni iepazīst Daugavpils kultūras mantojumu – Daugavpils cietoksni un Daugavpils skrošu rūpnīcu

2019.gada 6.novembrī Rēzeknes pamatskolas-attīstības centra 9.klašu audzēkņiem bija iespēja doties mācību ekskursijā iniciatīvas „ Latvijas skolas soma” ietvaros uz Daugavpili un klātienē apskatīt vēstures liecības, dzirdēt informāciju par Daugavpils cietoksni un noskaidrot skrošu liešanas “noslēpumus” Daugavpils skrošu rūpnīcā.

Skolēni noskaidroja, ka Daugavpils cietoksnis ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, kuru sāka celt Krievijas impērijas armija, lai stiprinātu Krievijas impērijas rietumu robežas, gatavojoties karam ar Napoleonu. Mūsdienās cietoksnis strauji attīstās un ik gadu piesaista arvien vairāk tūristu gan no Latvijas, gan arī ārvalstīm.

Cietokšņa apskates laikā skolēni izmēģināja aizvērt galvenos  Nikolaja vārtus,  ielūkojās arī cietokšņa kazemātos un ūdenstorņa ēkas otrajā stāvā.

Šis cietokšņa apmeklējums arī nostiprināja izpratni par to, kas ir kultūrvēsturiskie pieminekļi, kāpēc tie ir saglabājami, kā notiek to restaurācijas process.

Savukārt Daugavpils skrošu rūpnīca ir viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā, kur skolēni gida pavadībā saņēma informāciju par  skrošu rūpnīcas vēsturi, apskatīja vēsturiskā skrošu apstrādes ceha šķirošanas, žāvēšanas u.c. iekārtas, turklāt izmēģināja sevi šāvēja lomā, kur katram bija iespēja izmēģināt izšaut ar ieroci un censties trāpīt mērķī.

Mācību ekskursija skolēniem bija aizraujoša un jaunas informācijas pilna.

Paldies gan Daugavpils cietokšņa, gan Daugavpils skrošu rūpnīcas gidēm par atsaucību un interesanto stāstījumu!

Rēzeknes pamatskolas-attīstības centra skolotāja Karolīna Vanaga

Andrupenes lauku sētā

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros IP 21015911 un IP 21015921 klašu skolēni un arodklase 9. oktobrī devās mācību ekskursijā ar nolūku iepazīt latgaļu senās tradīcijas un nodarbes. Pirms pasākuma ar skolēniem noskaidrojām, kā mūsu senči apstrādāja zemi, audzēja labību un linus, kopa lopus, zvejoja vietējos ezeros, darināja māla traukus.
Ceļojuma pirmais galapunkts bija Andrupenes ciems.
“Andrupenes lauku sētā” mūs sagaidīja meistare Evija no biedrības “Teira latgalīšu moksla”, kura sākumā bērnus iepazīstināja ar senās kokles skanējumu, pēc tam tos iesaistīja ritmiskas latgaļu dziesmas izpildījumā. Un tad, pastāstījusi par tradicionālo latgaliešu amatnieku nodarbi – māla trauku un dekoru darināšanu, iedalīja katram skolēnam māla pikuci, un bērniem bija iespēja izveidot savu māla bļodiņu, kuru drīkstēja paņemt sev līdzi.
Andrupenes muzejā “Lauku sēta” bija lieliska iespēja uzzināt daudz ko par seno latgaļu dzīves ikdienu, par viņu saimniecības darbiem, apskatīt vecos darbarīkus. No muzeja darbinieces Diānas stāstījuma skolēni uzzināja par sviesta darināšanas , maizes cepšanas, linu apstrādes mehānismiem, audēju stellēm un tradicionālajām latgaļu segām, un vēl daudz ko citu. Interesanti bija aplūkot arī melno pirtiņu un seno klēti ar vecajiem koka traukiem. Un turpinājumā mūs gaidīja visgaršīgākā meistardarbnīca pie “saimes galda”. Muzeja saimniece Diāna bija sagatavojusi lielu bļodu ar mīklu, no kuras katrs skolēns varēja lipināt sev pīrādziņus ar biezpienu – latgaliešu tradicionālās kļockas. Kamēr visi ēdām līdzpaņemtās skolas pusdienas, mūsu darinātās kļockas Diāna sacepa, un visi ar sajūsmu varējām ar tām mieloties, jo tās bija patiesi garšīgas.
Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklējām Jaundomes muižu netālu no Ezerniekiem, kur atrodas Rāznas nacionālā parka Vides izglītības centrs.
Te skolēni uzzināja ļoti daudz ko par saldūdens zivīm, par rāpuļu un abenieku dzīvi, apskatīja ļoti kvalitatīvo zivju mulāžu kolekciju.
Neskatoties uz lietaino laiku, visu ceļojumu mēs jūsmojām par zelta rudens krāšņumu un Latgales skaisto dabu.
Pēc ekskursijas skolēni dalījās iespaidos un stāstīja, ko jaunu ir uzzinājuši.

2019.gada 1.oktobris
4.B, 5.B, 2.b, 3.b. kl. skolēni

Valsts programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros mēs apmeklējām Zilupes novadu, kur  iepazināmies ar dabas un kultūrvēstures vērtībām, apmeklējām floristikas darbnīcu, iepazināmies ar latviešu amatniecības tradīcijām senatnē un tagad.
Apmeklējām Istras Dabas parku, kur kāpām Tiškova kalnā. Uzzinājām, ka šo kalnu ieskauj trīs ezeri – Istras ezers, Audzeļu ezers un Dziļezers ar savām skaistajām salām. Redzējām visīsāko Latvijas upi, kurai nav nosaukuma.
Kāpām arī  Rūdovas kalnā,  kas paceļas 243,4 m virs jūras līmeņa, baudījām pārsteidzošo ainavu.
Apskatījām  deviņas Lauderu dižapses, kuras pēc apjoma ir vislielākās Latvijā. Pētījām  apšu mizas struktūru, ķērpjus, lapas, meklējām atšķirības un kopējās pazīmes. Uzzinājām, ka visiem dižkokiem ir vienāds marķējums.
Iegriezāmies Sv. Dominika Pasienes Romas katoļu baznīcā, kura no ārpuses atgādināja Aglonas baziliku. Kā mākslas darbus vērojām  altāri un  kanceli.
Organizējām aktivitātes sauso smiltāju pļavā, kura ir Eiropas nozīmes biotops.
Ilgas Ivanovas vadībā taisījām mājas gariņus, bet ar Jurija Ivanova palīdzību vārījām  zupu.
Mācījāmies dzīves prasmes, pilnveidojām pašapkalpošanās iemaņas.

Skolotājas Vija Škrjaba un Irina Zvjagina

Teātra izrāde „Ole Lukoije”

” Neviens nezina tik daudz pasaku, cik zina Ole Lukoije. Viņš gan prot vareni stāstīt! Vakarā, kad bērni samiegojas, ierodas Ole Lukoije. Vienās zeķēs viņš klusītiņām nāk augšup pa kāpnēm, nedzirdami iesoļo istabā un apsēžas uz gultas malas. Katrā padusē viņam lietussargs viens ar košām bildītēm, kuru viņš izpleš pār labiem bērniem, un tad tie visu nakti sapņo visjaukākās pasakas; bet otru, pavisam vienkāršu, viņš izpleš pār nepaklausīgiem bērniem, un tie savukārt guļ visu nakti kā bluķi, un no rīta atklājas, ka viņi itin neko nav sapņojuši…”

Skolēni dalās savos iespaidos par  teātra izrādi „Ole Lukoije”
Aleksandrs: „Man patika šī izrāde, Visinteresantākie likās putns un princese. Visi aktieri talantīgi!”
Dairis „Atceros kā pelēni nozaga mēnesi. Tas bija jautri!”
Markuss: „Visinteresantākie aktieri, manuprāt, bija peles, alvas zaldātiņš un Ķīnas imperators.”
Jevgēnijs: „Man izrādē viss patika, jo bija jautri un smieklīgi.”
Aleks: „Bija ļoti interesanti, tomēr tajā brīdī, kad sapņu vīriņš izlīda no skapja, es sabijos.”
Andris: „Izrāde bija jauka. Patika kā alvas zaldātiņš izrēķinājās ar melno briesmoni!”
„Aizraujoša un interesanta izrāde no tās sākuma līdz beigām.”
„Ļoti lai aktieri, to sniegums”
„Skaisti tērpi, daudzveidīgas dekorācijas un smieklīgas situācijas. Pārsteigumi.”
„Man patika, ka bijām kopā ar aktieriem uz skatuves”

7.B: Mums ļoti patika varoņu tērpi. Izrāde bnija smieklīga, bet tajā pašā laikā pamācoša.

1.2.a: Izrādē darbojās ļoti skaista princese un arī pārējie varoņi bija skaisti. Mēs atcerēsimies, ka vienmēr jābūt izpalīdzīgiem un draudzīgiem.

Mums ļoti, ļoti patika. Paldies „Latvijas skolas soma”!!!

1.klases iespaidi par teātra izrādi “Cariene varde”

“Teātra izrāde bija brīnišķīga, mūsdienīga. mūs apbūra pasakaina atmosfēra, tērpi, dekorācijas, mūzika, dziesmas, video projekcijas. Brīžiem mums radās sajūta, ka atrodamies tur – uz skatuves, ar pasakas varoņiem. Mēs kopā ar aktieriem līdzpārdzīvojam par carieni – vardi, Ivanu, par jauku raganu un ļaunu, viltīgu Nemirstīgu – Kaščeju”.

Paldies valsts programmai “Latvijas skolas soma” un teātrim “Joriks” par izrādi.

ZINOO centrā un Skrošu rupnīcā

23.maijā Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra 4.a  klases skolēni  programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros devās ekskursijā uz Daugavpils ZINOO centru un Daugavpils Skrošu rūpnīcu.

Bērni dalījās savos  iespaidos:

Sintija: Skrošu rūpnīcā rādīja filmu par to, kā taisa skrotis.Visvairāk man patika šaut mērķī. Zinoo centrā man patika spēlēties smiltīs, kuras mainīja krāsu.

Kristaps: Zinoo centrā varēja salikt visus iekšējos orgānus cilvēka ķermeņa modelī. Tas bija grūti! Un vēl man ļoti patika spēlēt uz klavierēm.

Adriāna: Skrošu rūpnīcā mums rādīja dažāda lieluma skrotis. Redzēju, ka ar ļoti mazu skroti var nošaut pīli. Zinoo  centrā man patika skatīties mikroskopā .

Paldies! Mums ļoti patika!

 

Ekskursija pa Vidzemes skaistākajām vietām

          

Rēzeknes internātpamatskolas  – attīstības centra 4. – 7.klašu cītīgākie grāmatu lasītāji, arī Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki šī gada 16.maijā devās jaukā ekskursijā pa Vidzemes, mūsuprāt, skaistākajām vietām.

Pārbraukuši Latgales un Vidzemes robežupei Aiviekstei, mēģinājām atrauties no mobilajiem telefoniem, sākām pētīt mūsu Latvijas skaisto dabu. Madona – lielākā pilsēta, kurā diemžēl nepakavējāmies, bet jau pl.10.00 bijām Vecpiebalgas pagasta „Saulrietos” – rakstnieka Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā.

Mūs pārsteidza daudz kas – vispirms, muzejā ieejot, ir jāuzvelk kājās auduma čības, jāprot ar tām staigāt, gan ejot no vienas telpas uz nākošo, gan pārvietojoties pa kāpnēm. Gide Ilona Muižniece ļoti jauki iepazīstināja ar K.Skalbes personību, viņa nozīmi Latvijas kultūrvēsturē, gan arī ļāva it kā rakstnieka acīm paskatīties no balkona uz skaisto Alauksta ezeru, gan dzejnieka un viņas dzīvesbiedres tulkotājas Lizetes atdusas vietu un kokiem, kokiem, kokiem… Skolēniem ļoti patika šī neparastā, vēsturiskā māja un gleznainā apkārtne.

Piebraucot pie Braku memoriālā muzejs ieejas celiņa, redzējām uz soliņa sēžam kādu vienkāršu sievieti, bet izrādījās, ka tā ir mūsu gide Anna Kuzina. Jauki bija visiem kopā sasveicināties ar rakstnieku, sakot korī Labdien, mīļo Blaumani!” Pilsētas bērniem daudz kas šai teritorijā likās nesaprotams, piemēram, kas ir piedarbs, kas ir vāgūzis, kādam nolūkam ir bijusi būvēta viena vai otra lielāka vai mazāka ēka. Interesanti bija iziet cauri rijai, mēģināt saprast, kā var apstrādāt linus, kā var izkaltēt labību, kā strādāt tikai skala gaismā garajos rudens un ziemas vakaros. Saimes galā, R.Blaumaņa, kā viņa mammas istabās, šķiet,  joprojām jūt rakstnieka klātbūtni. Tā viens no skolēniem pēc ekskursijas atzina, ka šeit, Braku memoriālajā muzejā,  saglabājas latviešu tradīcijas.

Kā var būt Vidzemē un neiepazīties ar šī novada simbolu – Gaiziņkalnu? Skaista apkārtne, bet, kad tu esi uzkāpis 362 metrus augstajā virsotnē, tik tiešām vari apbrīnot mūsu mazās, bet gleznainās Latvijas skaistumu, varenumu, dabas pasakainās ainavas.

Ekskursija bija „pamācoša, interesanta un aizraujoša”, tā rakstīja Artis. Agrita domāja, ka tā bija lieliska. Visi ceļotāji bija apmierināti ar saturīgi pavadīto dienu un lielisko iespēju ceļot. Skolas somas piedāvātā programma tika realizēta.

            Latviešu valodas un literatūras skolotāja Anna Sidarāne.

 

Šoreiz Gulbene!

Valsts finansētās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 5.a/6a. un 5.b/6.b klases skolēni devās ekskursijā uz Gulbeni, kur apmeklēja izglītojošu un interaktīvu centru “Dzelzceļš un Tvaiks”.

Ekskursijas laikā tika apskatīta Gulbenes dzelzceļa stacija un vēsturiskā ēka.

Noskatoties izglītojošo filmu par Gulbenes dzelzceļu, apskatot un pašiem izmēģinot mūsdienīgas 20 interaktīvās ierīces, skolēniem papildinājās un  veidojās jauni priekšstati par dzelzceļu. Viņiem bija iespēja izmēģināt būt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu), kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi. Uzzināja par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kā arī paši izmēģināja to vadīt. Noskaidroja, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju. Izmēģināja un saprata kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīja daudzas citas aizraujošas aktivitātes.

Ekskursija uz Gulbeni izdevās!

 

Viļakas Romas katoļu baznīcā un Rugāju novada Saipetniekos

Valsts simtgadei veltītās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros, kas sniedz papildus iespējas skolēniem iepazīt mūsu kultūrvēsturisko mantojumu, 8.maijā  mēs devāmies ekskursijā uz Viļaku, kur apskatījām slaveno kultūras un arhitektūras pieminekli – Viļakas Romas katoļu baznīcu.  Priesteris Guntars Skutels ļoti atraktīvi un saturīgi, saprotamā mūsu bērniem valodā pastāstīja par baznīcas vēsturi un šodienu, par draudzes ikdienu.

Atpakaļceļā mēs iegriezāmies Rugāju novada Saipetniekos, kas ir senlietu privātmuzejs ar 5000 eksponātiem. Viss brauciens bija lielisks – ar daudziem spilgtiem iespaidiem, saulainu laiku un burvīgu noskaņojumu.

            IP 21015911 MB vadītāja Biruta Ribakova

 

ZINOO centrā un Skrošu rupnīcā

Šī gada 7.maijā Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra 2.a, 6.,9.B klašu skolēni  programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros bija devušies ekskursijā uz Daugavpils ZINOO centru un Daugavpils Skrošu rūpnīcu. ZINOO centrā aplūkojām ekspozīciju, kurā iekļauti desmitiem interaktīvu eksponātu, darbojāmies ar tiem, būvējām debesskrāpi no ierobežotiem materiāliem…Daugavpils Skrošu rūpnīcā iepazināmies ar vēsturisko ēku, skrošu liešanas vēsturi, tehnoloģiju, varējām arī iejusties mednieku lomā…Mums ekskursija ļoti patika! Paldies!

RIAC 1.2.a klase valsts budžeta finansētās programmas „LATVIJAS SKOLAS SOMA”

ietvaros bija iespēja apmeklēt :

Datums

Vieta

Objekts/ programma/pasākums

16.10.2018.

Latgales kultūrvēstures muzejs (Rēzekne)

Muzejpedagoģiskā programma „Pirmo reizi izstādē”- A.Romeres gleznas

17.10.2018.

Ekskursija uz Ludzu

  • Ludzas muzejs- programma par Latvijas dzīvniekiem, ieskats pastāvīgajās ekspozīcijās.
  • Valsts robežsardzes aviācijas bāze-ekskursija.
  • Ludzas pilskalns.

06.11.2018.

Rēzeknes Tautas teātris

Izrāde „Ačgārnās pasakas”

27.11.2018.

Latgales koncertzāle „Gors”- Rēzekne

Ekskursija pa „Gora” telpām.

16.10.2018. 1.2.a klase Latgales kultūrvēstures muzejā (Rēzekne) – Muzejpedagoģiskā programma „Pirmo reizi izstādē”- A.Romeres gleznas – pašu radošie darbi.

 

Paldies „Latvijas skolas somai ” par iespēju baudīt mākslu

Kurš gan nav spēlējies ar lellēm, lācīšiem, sunīšiem un  kaķīšiem! Tas bija tik sen un pavisam nesen… .

Bet kas ir leļļu teātris? Valsts budžeta finansētās programmas „LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros to devās noskaidrot Rēzeknes internātpamatskolas  – attīstības centra 3.-9. klašu  skolēni. Tepat, mūsu vietējā pilsētas koncertzālē „GORS”, bija iespēja noskatīties lielisku Latvijas leļļu teātra izrādi „Pēdu dzinējs Caps”.

Izrāde bija aizraujoša – muzikāla, saturīga un interesanta, ar bagātīgu dekorāciju klāstu. Profesionāli aktieri un leļļu tēli veidoja vienu veselu – individualizētu varoni.

Skanēja smiekli un  aplausi, jo patiesi bija interesanti.

Sagatavoja Anna Sidarāne

„Latvijas skolas soma” un „Labie bērni”

2018.gada 29.oktobrī Rēzeknes internātpamatskolas-attīstības centra 6.a, 8.a un 9.a klases skolēni apmeklēja Valmieras drāmas teātri un noskatījās izrādi „Labie bērni”. Šis režisora Reiņa Suhanova  iestudētais darbs stāsta par pusaudžu problēmām valodā un formā, kas ir ikdienišķa un tepat apkārt.

„Labie bērni” nominēta 2017./2018. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai 2 kategorijās: „Gada izrāde pusaudžiem” un „Gada jaunais skatuves mākslinieks” (Madara Bore par Hlojas lomu).