Izvēlne Aizvērt

Viktorīna “Ko Tu zini par Latviju?”

Latvijas 105.gadadienas priekšvakarā, 17.novembrī, RPAC norisinājās aizraujoša viktorīna. Uz to bija sapulcējušies 1.-9.B klašu zinātkārie skolēni, skolotājas un atbalsta personāls.

Viktorīnas laikā valdīja patiešām aizrautīga gaisotne, jo kādi tik uzdevumi nebija sagatavoti! Skolēniem bija jāatpazīst latviešu rakstu zīmes, jāattēlo tās kustībā – turklāt sadarbojoties visiem kopā. Tika pildītas krāsainas darba lapas, kur rakstu zīmes bija jāizkrāso. Skolēni aktīvi darbojās ar bilžu kartītēm, klasificēja Latvijā notiekošos svētkus, gadskārtas, salika alfabēta secībā Latvijas Republikas pilsētu ģerboņus un minēja krustvārdu mīklas  par Latviju. Pilnveidojām lasītprasmi, ko veiksmīgi sakombinējām ar zīmēšanas mākslu. Tāpat skolēniem bija jāsavieno vienādas formas un krāsas auseklīši, jāsavieno punkti/ cipari, lai izveidotu Latvijas kartes kontūru, kur tad tika atzīmēta arī mūsu galvaspilsēta un skolēnu dzimtās pilsētas.Tika uzrakstīti vēlējumi Latvijai, minētas latviešu dziesmas, noklausoties tās sākumu. Skanot šīm dziesmām, skolēni pat metās dejas solī, dziedot līdzi sev zināmām dziesmām! Krāsainā darba lapā pēc pirmā burta tika veiksmīgi atminēti Latvijas simboli. Noskaidrojām, ka salikt puzles, kurās attēloti dažādi Latvijas simboli, mums tiešām ir pa spēkam. Tāpat arī pēc parauga izkrāsot Latvijas valsts ģerboni. Tika apgūtas tautu dejas – “Tūdaliņ, tāgadiņ” un “Plaukstiņpolka”. Ar kādu prieku dejas solī metās kā skolēni, tā skolotājas un piepildīja skolas gaiteņus ar pozitīvām emocijām! Tika izdarīts tik ļoti daudz!

Skolotāju izveidotās aktivitātes tika pielāgotas katrai klašu grupai, lai visi varētu veiksmīgi tikt galā. Visi skolēni kopā ar savām audzinātājām aktīvi iesaistījās aktivitātēs, tādējādi ne tikai papildinot un nostiprinot zināšanas par dažādiem ar Latviju saistītiem jautājumiem, bet arī ļoti labi pavadīja laiku. Par to liecināja smaidi bērnu un skolotāju sejās, dzirkstelītes acīs!

 Liels paldies skolotājām Vijai Škrjabai, Aleksandrai Vilčinskai, Inārai Treikalei, Elitai Utānei, Inesei Zadvinskai, Tatjanai Vabalei, Anitai Liepiņai, Ludmilai Kasatkinai, Tatjanai Katkovskai, Ludmilai Začai par ieguldīto darbu aizraujošo aktivitāšu organizēšanā. Viktorīna patiešām izdevās uz “urrā!”