Izvēlne Aizvērt

Mēnesis: 2022. gada septembris

Mācāmies kopā ar lektori no Kanādas

Projekta mācību otrajā dienā visiem partneriem, kā arī interesentiem no RPAC un izglītības iestādēm Lietuvā un Polijā, bija iespēja piedalīties Autisma Centra Kanādā direktores un divu bērnu ar autisko spektru māmiņas Maurīnas Bīnijas lekcijā. Tā kā viens no projekta rezultātiem ir digitālais rīks sociālo prasmju attīstībai, tad arī Maurīnas lekcija bija veltīta tieši sociālajām prasmēm un kā tās palīdzēt attīstīt bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Pēc lekcijas notika produktīvas sarunas, tika uzdoti jautājumi. 

No sēkliņas līdz piparam

Rudens sezonā noslēdzies 1.2. a klasē iesāktais mini pētījums ” No sēkliņas līdz piparam”. Pētījuma ietvaros, pavasarī skolēni paši sēja, piķēja un kopa savu pipariņu. Tagad var lepoties ar paveikto darbu! Skat – cik raženi pipariņi sanākuši! Pētījuma ietvaros galvenais mērķis bija rast skolēniem iespēju izprast auga augšanas ciklu.

RPAC projekta ietvaros organizē starptautiskās mācības

No 27.-29.septembrim mūsu skola uzņem projekta partnerus no Lietuvas un Polijas. Tikšanās galvenais mērķis: apgūt projekta ietvaros izstrādāto digitālo rīku darbam ar skolēniem ar AST pielietošanas iespējas. 

Projekta galvenais mērķis ir: radīt inovatīvas metodes un mācību rīkus darbam ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Tas tiek realizēts no 01.03.2021. un noslēgsies 28.02.2023.  Projekta partneri ir:

  • Rēzeknes pamatskola – attīstības centrs (Latvija)
  • Kaunas Pranas Daunys Center of Education (Lietuva – projekta koordinators)
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II (Polija)
  • Vytautas Magnus University (Lietuva)
  • VSI “Mokymosi idejos” (Lietuva)

Sadarbojoties visām organizācijām, top kvalitatīvi digitālie rīki – sociālo stāstu un lasītprasmes apguvei. Tie ir paredzēti skolotājiem, kas strādā ar skolēniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Tāpat norit darbs pie skolotāju profesionālās pilnveides programmas izveides.