Izvēlne Aizvērt

Logopēdu biedrība

                                  Ziņu arhīvs

Sekojiet mums sociālajā tīklā: Facebook

22.oktobrī Rēzeknes pamatskolas- attīstības centrā tika novadīts Rēzeknes pilsētas logopēdu biedrības,,Logopēdu pieredzes apmaiņas” seminārs. Šajā pasākumā logopēdu biedri varēja piedalīties  gan klātienē, gan tiešsaistes platformā ZOOM.

Skolotāja V.Škrjaba dalījās pieredzē par maģistra darba tēmu ,, Vārdu krājuma paplašināšana sākumskolas skolēniem ar GAT un VSNA”, bet audiologopēde V. Orisenko-stāstīja, ka viņa savā darbā veic komunikācijas spēju, runas, valodas, fonācijas, balss un rīšanas traucējumu novērtēšanu, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju, kā arī pastāstīja savus veiksmes stāstus strādājot ar bērniem.

Semināra turpinājumā, logopēde E.Puzaka novadīja  meistarklasi ,,Augļu pušķis”. Veiksmīgas sadarbības un izpalīdzības ceļā, tika apgūtas jaunas zināšanas kā ,,uzburt’’ jauku dāvanu no rudens veltēm. Šādi,,augļu pušķi” var priecēt ne tikai skolēnus, bet arī viņu vecākus.

Rēzeknes pilsētas logopēdu biedrības valdes priekšsēdētāja sadarbībā ar Izglītības un inovācijas centra “LoDe”direktori  dalībniekiem izsniedza apliecības.

Paldies par sadarbību!

Nometne ,,Lai skan!”

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, ar lieliem ierobežojumiem- distancēšanos, bērnu veselības stāvokļa uzraudzību, šodien tika atklāta bērnu vasaras nometne,,Lai skan!” Sakarā ar MK  vadlīniju ievērošanu, nebija iespējams uzaicināt bērnu vecākus un sponsorus. Neskatoties uz to, liels paldies jāsaka skolas direktorei Ritai Zommerei, kura vienmēr atbalsta nometnes aktivitātes. Bezgala priecīgi esam par skaistajiem t- krekliņiem, kurus nometnei uzdāvināja  Ivans Ribakovs un Aleksandrs Bartaševičs.
Nometni,,Lai skan!” bērni atklāja ar dejām un fotosesiju, bet uz mājām bērni aiznesa savus  pirmos darbiņus un krāsainos balonus ar našķiem.

Emocijas pēc nometnes!

Bērnu atpūtas nometne ,,Lai skan!’’ norisinājās  no 13.jūlija līdz 24.jūlijam. Nometni apmeklēja 41bērns, vecumā no 6 līdz 11.gadiem. Bija četras grupas, katrai grupai bija savs nosaukums- ,,Zvirbuļi’’, ,,Dzeņi’’, ,,Pūces’’, ,,Cīruļi’’.

Divu nedēļu garumā nometnes pedagogi:  Viktorija Kamenova, Anna Poļaka, Ilona Augustova, Anita Liepiņa,  sniedza bērniem informāciju  par Latvijā mītošajiem putniem, rādīja video, iepazīstināja bērnus ar  putnu daudzveidību. Katru rītu skolas foajē ciemiņus sagaidīja skanīgas putnu balsis audioierakstos.

Pedagogi deva iespēju bērniem radoši izpausties, apmeklēt darbnīcas, rotaļnodarbības, saturīgi pavadīt brīvo laiku, pilnveidot prasmes, iemaņas, komunicēt savā starpā, atrast jaunus draugus.Visas nometnē esošās aktivitātes, radošās darbnīcas, meistarklases veltījām bērnu veselīgajai atpūtai, sportošanai, pozitīvām emocijām.

Daži nometnes ,,Lai skan!’’bērni dalījās savos iespaidos par notiekošo nometnē:

Artis- patika brauciens uz VUGD un uz ,,Untumiem’’, patika āra un sporta aktivitātes.

Ralfs –patika kinofilmas apmeklējums Latgales  vēstniecībā GORSun brauciens uz ,,Untumiem’’.

Rinalds- patika visas ekskursijas un diskotēka.

Marjana- visas skolotājas ir manas labākās draudzenes,  kāpēc nometne nav visu vasaru?

Valdis- patika ekskursija ,,Rozītēs’’ un ,,Untumos’’. Gaidīšu nākošo gadu, kad atkal varēs apmeklēt nometni.

Ruslans- patika viss.

Marta- patika pie bitēm ,,Kalniņu’’ mājās.

Adriāns- patika pie ugunsdzēsējiem.

Ervīns- ļoti patika zirgu izjāde, bitenieki un disko.

Laima- patika visas aktivitātes, bet it sevišķi ekskursija pie zirgiem, ar prieku apmeklēju diskotēku, garšoja ēdiens.

Alise- sajūsmā biju par sejas apgleznošanu, par radošajām darbnīcām, par jāšanu ar zirgu, garšoja pavāru gatavotais  ēdiens. Paldies visām skolotājām.

Patriks-patika visas ekskursijas, aktīvās nodarbības, ļoti ceru nometni apmeklēt nākošgad.

Nometnes dalībnieku  un viņu vecāku rakstītos  komentārus WhatsAppgrupā  apkopoja nometnes ,,Lai skan!’’  vadītāja Vija Škrjaba

 

Biedrības mērķis:
valodas korekcijas darbā iesaistīt logopēdus, fiziskās un juridiskās personas, kuru darbība saistīta ar logopēdijas nozari.

Biedrības uzdevumi:

  • izmantot ilgstošā darbā krāto logopēdu pieredzi un jaunākās tehnoloģijas;
  • sadarboties  ar  NVO, kuras veic valodas korekciju un atbalsta skolēnu attīstību ar speciālajām vajadzībām;
  • nepieciešamības gadījumos  sniegt vecākiem padomus bērnu valodas attīstīšanā;
  • kopā ar Rēzeknes pamatskolu  –  attīstības centru (RPAC)  sagatavot  un organizēt izglītojoši konsultatīvus pasākumus (lekcijas, seminārus, konferences u.t.m.),piedalīties kopīgos projektos;
  • organizēt  Eiropas Logopēdijas dienai veltītus pasākumus;
  • kopā ar RPAC  organizēt  un vadīt  vasaras bērnu atpūtas nometni “Lai skan!”.