Izvēlne Aizvērt

Galerija

Tikšanās ar Valsts policijas inspektori

Rēzeknes pamatskolas attīstības centrā sadarbībā ar Valsts policijas Rēzeknes nodaļu septembrī tika organizētas divas informatīvi izglītojošas lekcijas 5. – 9. klašu skolēniem ar nosaukumu „Skolēns. Likums. Atbildība”. Valsts policijas Rēzeknes nodaļas nepilngadīgo lietu inspektore Ilze Platpīre ar skolēniem pārrunāja:

  • skolas noteikumus,
  • ceļu satiksmes drošības noteikumus,
  • bērnu atbildību par izdarīto pārkāpumu no/līdz 14 gadiem,
  • smēķēšanas un enerģētisku dzērienu lietošanas ierobežojumus,
  • drošību internetā.

Skolēni ar aizrautību klausījās, aktīvi piedalījās diskusijās, uzdeva interesējošus jautājumus. Spriežot pēc uzdotajiem jautājumiem, aktuālākā tēma bija par drošības pasākumi Interneta vidē.  Lekcijas laikā informācija tika pasniegta interesanti, radoši, ar videomateriālu palīdzību, tādā veidā aktivizējot skolēnu interesi par šīm tēmām.

 

25.septembrī 5.aB, 5C, 6.aB, 3.b, 4.b  klases skolēni bija mācību ekskursijā Andrupenē, kur apmeklēja muzeju ,,Andrupenes lauku sēta”, un iepazinās ar simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, ar dažādiem  darbarīkiem un sadzīves priekšmetiem. Skolēni ar interesi klausījās lauku sētas saimnieci- muzeja vadītāju Skaidrīti Pauliņu, vēroja veco ēku jumtus no niedrēm un skaidām, no māla veidoja ,,laimes pogas’’, gatavoja un nobaudīja Latgales kulinārā mantojuma “brīnumu”- kļockas, māla traukos degustēja zupu, cienājās ar pašcepto maizīti un pašgatavoto sviestu. Pēc sātīgā ēdiena skolēni devās pastaigā pa purva taku, kāpa pa stāvām koka kāpnēm, izjuta dabas burvību, pētīja sūnas un ķērpjus.

 

Rēzeknes pamatskolas – attīstības centrā tiek augstu vērtēta apkārtējā vide un veselīgs dzīvesveids. Lepojamies, ka līdz ar šo mācību gadu esam „Ekoskolas” programmas dalībnieki, kas mums dod vēl lielāku motivāciju būt aktīviem, dzīvot veselīgi un par savu pieredzi stāstīt citiem
Veselīgs dzīvesveids ir pareiza izpratne par to, kā dzīvot, kā mācīties un strādāt, kā atpūsties, kā ēst, kā satikt un kontaktēties ar citiem cilvēkiem.
 Svarīga loma ir dzīves un atpūtas režīmam, fiziskām aktivitātēm, savstarpējām attiecībām un ēšanas ieradumiem.
Tāpēc Olimpiskās nedēļas ietvaros 2020.gada 18.septembris Rēzeknes pamatskolas-attīstības centrā sākās ar kārtīgu iesildīšanos un rīta rosmi, kam  sekoja daudz un dažādas sporta aktivitātes. Nedaudz par to, kā viss notika: vecāko klašu skolēni  sagatavoja 1.-3.klašu skolēniem 10 stacijas, kurās viņi dejoja, ķēra, meta, lidināja un lika – tā daudzveidīgi un interesanti pavadot laiku.  Skolotājiem bija iespēja izvēlēties interesantāko staciju un izmēģināt to.
4.-9.klases kopā ar savu skolotāju sportoja  orientējoties pa pilsētu, radoši un aktīvi izpildot dažādas aktivitātes. Skolēni pēc kartes meklēja objektus –   jauniešu centru JACIs, pilsētas bibliotēku, Zemessardzes 32.kājnieku bataljonu,  un darbojās radoši un izzinoši – kā piemēram,  vajadzēja izveidot pantomīmu “draudzība”, “smaidiņš”, reklamēt dzeramo ūdeni un kolu un to ietekmi uz cilvēku veselību, atpazīt un nosaukt ārstniecības augus. Atspiesties, pietupties, noskriet piecus apļus Festivālparkā un vēl daudz un dažādu interesantu uzdevumu.
Bērni skolā atgriezās zinošāki, radošāki, draudzīgāki, nosportojušies un apmierināti.

 

Ak skola, tu nekļūsti sirma

Tu mūžam nebūsi veca!

Ik septembri sagaidi pirmā

Tu bērnus ar somu plecā!