Izvēlne Aizvērt

Mūsu aktivitātes

Noslēdzies ALAAS foto konkurss
Mans zaļais solis Latvijai

SIA ,,ALAAS’’ no 5.oktobra līdz 5.novembrim organizēja foto konkursu ,,Mans zaļais solis Latvijai’’, ar mērķi veicināt videi draudzīgu un ,,zaļu’’ dzīvesveidu, piederības sajūtu un mīlestību pret savu zemi. Konkursam bija iesniegti 37 darbi, kuros dalībnieki bija uzņēmuši dažādus foto attēlus par šo tēmu.

Esam priecīgi un lepni par mūsu 5.C klases skolēnu Arti Adejanovu, kurš 37 dalībnieku konkurencē ieguva otro vietu.

Lai šis ,,zaļais solis’’ iedvesmo un motivē arī mūs pārējos.   Ik katrs no mums var palīdzēt mūsu Latvijai  kļūt tīrākai un zaļākai.


Es iepazīstu pasauli sev apkārt

 Rēzeknes pamatskola – attīstības centrs, pārstāvot „Ekoskolu” programmu, zina, ka dzīvot veselīgi – tas nozīmē ne tikai ēst veselīgu pārtiku, bet arī būt aktīviem gan fiziski, gan garīgi, izzinot savu un apkārtējo pasauli.

Tieši tāpēc saulainā rudens dienā 1.a/.2.a klases devās izzinošā ekskursijā uz dabas izglītības centru (DIC) “Rāzna” Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta Rāznas ezera krastā Rāznas nacionālajā parkā.

Dabas izziņas un pētnieciskā nodarbība “Iepazīsti un sajūti Rāznas nacionālo parku” noritēja aizraujoši, sportiski un atraktīvi. Skolēni iepazinās ar Rāznas nacionālā parka dabas vērtībām, ezera un meža bagātībām, iejutās dzīvnieku lomās un izspēlēja lomu spēli “Ko ēd meža dzīvnieki?”

Darbs noritēja aktīvi darbojoties pie aktivitāšu galda un rotaļājoties. Nodarbības laikā bērni iepazina un meklēja dzīvnieku pēdas, uzzināja cik tālu var aizlekt katrs dzīvnieks. Apskatīja DIC darbinieču apkopoto ekspozīciju par Rāznas nacionālo parku.

Laikapstākļu lutināti, skolēni ne tikai pavadīja laiku svaigā gaisā, pie dabas, bet arī ieguva informāciju par dzīvnieku pasauli. Iegūtās zināšanas skolēni pielietoja, izpētot Mākoņkalna Volkenbergas pilsdrupas un  Rāznas ezera krastu.


Olimpiskā nedēļa 

Rēzeknes pamatskolas – attīstības centrā tiek augstu vērtēta apkārtējā vide un veselīgs dzīvesveids. Lepojamies, ka līdz ar šo mācību gadu esam „Ekoskolas” programmas dalībnieki, kas mums dod vēl lielāku motivāciju būt aktīviem, dzīvot veselīgi un par savu pieredzi stāstīt citiem.

Veselīgs dzīvesveids ir pareiza izpratne par to, kā dzīvot, kā mācīties un strādāt, kā atpūsties, kā ēst, kā satikt un kontaktēties ar citiem cilvēkiem. Svarīga loma ir dzīves un atpūtas režīmam, fiziskām aktivitātēm, savstarpējām attiecībām un ēšanas ieradumiem.

Tāpēc Olimpiskās nedēļas ietvaros 2020.gada 18.septembris Rēzeknes pamatskolas-attīstības centrā sākās ar kārtīgu iesildīšanos un rīta rosmi, kam  sekoja daudz un dažādas sporta aktivitātesNedaudz par to, kā viss notika:

⇒   vecāko klašu skolēni  sagatavoja 1.-3.klašu skolēniem 10 stacijas, kurās viņi dejoja, ķēra, meta, lidināja un lika – tā daudzveidīgi un interesanti pavadot laiku.  Skolotājiem bija iespēja izvēlēties interesantāko staciju un izmēģināt to.

   4.-9.klases kopā ar savu skolotāju sportoja  orientējoties pa pilsētu, radoši un aktīvi izpildot dažādas aktivitātes. Skolēni pēc kartes meklēja objektus –   jauniešu centru JACIs, pilsētas bibliotēku, Zemessardzes 32.kājnieku bataljonu,  un darbojās radoši un izzinoši – kā piemēram,  vajadzēja izveidot pantomīmu “draudzība”, “smaidiņš”, reklamēt dzeramo ūdeni un kolu un to ietekmi uz cilvēku veselību, atpazīt un nosaukt ārstniecības augus. Atspiesties, pietupties, noskriet piecus apļus Festivālparkā un vēl daudz un dažādu interesantu uzdevumu.

Bērni skolā atgriezās zinošāki, radošāki, draudzīgāki, nosportojušies un apmierināti!